Музей Г.Сєдова

Главная | Регистрация | Вход
Пятница, 29.03.2024, 02:29
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Главная » Статьи » Мои статьи

Меч для Другого Президента

Меч для Другого Президента

Сенсації, які перетворюються на легенди – поруч. Не треба літати за океан, чи мандрувати Європою. Розкажемо про дворукий меч, історія виникнення якого губиться десь у епоху вікінгів, князів, королів і містично переплітається з часами, коли Президентом України став Л.Д.Кучма…

Перекази про булатну зброю живуть віками. Між тим, сталося так, що секрет виготовлення булатної сталі було втрачено! Навіть у наш, високотехнологічний вік, зробити повноцінний булат не можуть у жодній країні світу! Крім України! Ще у радянські часи, над розгадкою булатної таємниці почав працювати кандидат технічних наук, українець Василь Назаренко. Опрацювавши чимало документів, древніх рукописів, досліджень П.Аносова, Василь Романович зумів відродити виготовлення булату у невеликих кількостях. Але, перебудова, розпад Союзу, фактично зупинили дослідження.

На щастя, відродженням сталі фактично захворів дослідник Володимир Остапович, який навіть створив науково-технічний центр «Булат НВР». (НВР – Назаренко Василь Романович). Досягли успіху.

Але, це нині. Тепер згадайте бурхливі 90-ті. Перші роки Незалежності. Інфляція. Хаос. Бандитизм. Тоді, Назаренко з Остаповичем, здійснили справжній науковий подвиг, повторити який ніхто не зміг і понині. Вперше у світі відбулася промислова плавка високовуглецевої сталі на заводі «Більшовик»! Отримали десь три тонни металу. Сировина пішла на дослідження, виготовлення інструменту…

Саме у ті роки, довкола центру виникли люди з великими погонами і великим стажем служби в спеціальних органах. Можливо, це був хтось з команди, причетної до вивезення з України ядерної зброї і, як нам здавалося, фантастичних історій про зникнення кількох зарядів, які у великій таємниці залишилися під контролем нашої влади… Саме тоді відбулися дострокові вибори, і Л.Кравчука на посаді Президента замінив Л.Кучма.

Вже зрозуміло, що у той період проводилася якась грандіозна операція спецслужб країн НАТО з прямого виходу на нове, проросійське керівництво України. І подальший розвиток подій лише підтверджує цю версію, хоча, ніякої документальної інформації, зрозуміло, ще довго не буде…

Сталося так, що в епіцентр потрапили звичайні науковці центру «Булат НВР», які лише тепер зрозуміли логіку.

Хтось, десь, на якомусь рівні, вирішив ВПЕРШЕ У СВІТІ виготовити ексклюзивний меч з вперше у світі відродженої булатної сталі. І вручити другому Президенту незалежної України.

Справа в тому, що на той момент ніхто в команді Остаповича, не мав досвіду виготовлення зброї. Та ще й з такого складного матеріалу, як булат. Залучили майстрів з СКТБ «Спецтехніка». Вже на ходу щось читали, вчилися. Запороли кілька станків. Знайшли унікальних спеціалістів, істориків зброї…

Меч вийшов неймовірним. Навіть на наші часи.

Довжина – 1070 см. Лезо – 80 см.

Досить довго морочилися з руків‘ям. Використовували унікальні радянські розробки. Вже, на жаль, втрачені завдяки прихватизації…

Впоралися у встановлені терміни.

Якісь спеціальні люди возили меч у тодішню адміністрацію Президента. Вели якісь таємничі переговори… Судячи з усього, втрутилися інші спеціальні люди, щось там таке відбулося…

Меч категорично НЕ ПРИЙНЯЛИ! З якихось ідеологічних міркувань.

Замовники таємниче зникли. Зрозуміло, з майстрами ніхто не розрахувався. Центру довелося влазити у якісь кредити аби виплутатися з тієї халепи.

У ті часи, категорично заборонялося виготовляти і зберігати таку потужну холодну зброю. Меч повернули на режимну «Спецтехніку». Досить довго він лежав десь на складі. Потім завод пішов під банкрутство, приватизацію, був знищений. Якимось містичним чином, знову таки, неймовірно, зброя повернулася до творців. І що з нею  робити, ніхто не знав. З дарчим надписом її ніхто не хотів брати, а вивести його з булатної поверхні майже неможливо… Меч скромно стояв в кутку.

Навесні 2007 року, абсолютно випадково, на центр «Булат НВР» вийшли журналісти часописів «Музеї України» і «Нова Січ» - ми шукали людей, що змогли б виготовити реконструкцію легендарної шаблі Мазепи. Один такий примірник, після захопливої шпигунської операції за участі провідних розвідок світу, вихопив у Канаді отаман Американського козацтва Сергій Цапенко. А фото, як нам здавалося, оригіналу шаблі Гетьмана, нам, спільно з журналісткою газети «Блик» Валентиною Мудрик, вдалося отримати з спецхрану ФСБ №9 в Ермітажі.

Обидві ті пригоди детально описані, увійшли у кілька книг, можливо будуть екранізовані Голівудом… Тоді і познайомилися з Остаповичем, який вже вийшов на сучасний рівень виготовлення булатної сталі, створивши фантастичний булатний акінак, що з нашої легкої руки перетворився на Меч Революції, моментально ставши легендою. Було чимало нових пригод, загадкова загибель двох майстрів…

Володимир Володимирович, детально вивчив фото шаблі Мазепи з Ермітажу і довів, що росіяни намагалися втюхати нам лише копію. Оригінал продовжуємо шукати у спецхранах Оружейной палати Кремля, наражаючись на шалену протидію ФСБ.

Вже у 2008 році, на Меч звернула увагу шеф-редактор журналу «Музеї України» Наталка Іванченко. Взяла зброю до рук і зразу ж глибоко порізалася, окропивши кров‘ю лезо.

-Це знак! – тихо мовив Остапович. – Меч занадто довго був у ножнах. Можливо, знову почнуться якісь події…

І дійсно, почалися. Зброєю захопився кращий музейний фотограф України Сергій Камшилін. Зробив серію знімків, які широко розійшлися Інтернетом. Вже телефонують колеги з телебачення, газет з проханням розповісти про Меч детальніше.

Дуже зацікавився відомий експерт з холодної зброї, що працює з Сотбі‘с і Крісті‘с, отаман Американського козацтва Сергій Цапенко.

-Справа в тому, що сучасні антиквари чомусь аж занадто бігають за старою зброєю, оригінальність і історію якої важко довести, - розповів отаман телефоном з Нью-Йорку, - У цьому випадку маємо оригінальну зброю. Історичний факт першої промислової плавки булатної сталі у світі. Перший зафіксований факт виготовлення зброї з відродженого булату у світі. Фігурує відома історична особа – Другий Президент України, який, можливо, бачив Меч, ймовірно, тримав його. Чи хоча б чув. Всі ці фактори дуже важливі. Враховуючи те, що Меч став відомий журналістам, його зображення розійшлося мережею, впевнений, що за кілька років ця зброя буде фігурувати на найпрестижніших аукціонах. Ця річ вже символічна! А відповідно, вартісна! Вітаю з прекрасною знахідкою і професійною журналістською роботою!

На наше пряме питання, чи збираються продати символічний Меч Другого Президента України, Володимир Остапович не відповів. Ще не вирішив. Хоча, співробітники, кулуарно розповіли, що біля центру вже бачили крутий Мерс з козирними номерами…

В принципі, це вже має другорядне значення. Хоча, може викликати дуже несподіване продовження…

Маємо планетарне лідерство. Саме українці першими відродили промислове виробництво булатної сталі! І холодна булатна зброя легко перемагає на будь-яких конкурсах, спокійно ріжучи навіть арматурну сталь,  доторку до якої, розрекламовані японські ножі, просто не витримують. Тупіють…

Так, є гордість! Україна – краща! Саме про це і хочеться гучно, на весь світ повідомити. Навіть, крізь призму сенсації про перший у світі булатний для Меч Другого Президента…

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

 

 





Категория: Мои статьи | Добавил: sedovo (09.06.2008)
Просмотров: 1963 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1 Анжела  
0
Чтобы снять стандартную улыбку, нужна пара нестандартных фраз.

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2024 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz