Музей Г.Сєдова

Главная | Регистрация | Вход
Четверг, 09.01.2025, 16:54
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Главная » Статьи » Мои статьи

Завітайте до Сєдово!
Завітайте до Сєдово!
Селище і музей чекають на туристів! Прекрасна природа, море, музей!
 
Часопис "Музеї України" давно дружить з музеєм у селищі Сєдово. Підтримували у різні часи... Регулярно зустрічаємося... Зрозуміло, коли виникла така можливість, зробили для музею сайт.
"Музей розповідає про експедицію до Північного полюса на судні “Святий Фока”, яка почалася у 1912 році. На стендах розташована карта полярної експедиції, копії рахунків про добровільні пожертвування на придбання собак, продуктів харчування. Поруч оригінали експонатів з судна “Святий Фока”, на якому Г.Я. Сєдов вирушив у небуття: частини обшивки корабля, совкова лопата, що була знайдена на місці загибелі Г.Я. Сєдова на острові Рудольфа, частини фотоапарату та бритва, що належали учаснику експедиції художнику Н.В. Пінегіну. А поруч невеликий, але виразний малюнок корабля, виконаний власноруч художником та подарований музею його дружиною.

Широко представлені були і матеріали про попередні експедиції Г.Я. Сєдова на Колиму у 1909 році та по Каспію у 1911 році.

З 1990 року музей Г.Я. Сєдова був відділом Донецького обласного краєзнавчого музею. Через два роки  музей Сєдова став самостійним державним музеєм.

Музей Г.Я. Сєдова дуже молодий. У 90-і роки фонди музею нараховували лише 300 експонатів. На сьогоднішній день у зібранні музею зберігається біля 2-х тисяч експонатів. Фонди музею постійно поповнюються новими матеріалами завдяки ентузіазму його працівників та патріотизму людей, які намагаються допомогти зберегти пам’ять про достойну людину - нашого земляка.

Науково-дослідницька робота включає в себе листування, пошук нових матеріалів, пов’язаних з життям та діяльністю нашого співвітчизника. Завдяки цьому створені особисті архіви Г.Я. Сєдова, І.Д. Папаніна, С.О. Макарова.

За час свого існування в музеї побувало більше 50 тисяч людей. Багато з них приємно вражені -  наш музей  не відповідає звичній уяві про провінційний музей.

Експозиція розкриває значення наукового подвигу Г.Я. Сєдова та його соратників.

Експозиційний розділ “Г.Я. Сєдов -першопрохідник Арктики” постійно поповнюється новими музейними предметами та дозволяє простежити найважливіші етапи життя та діяльності начальника першої російської експедиції до Північного полюса. Документи, фотографії, цінні реліквії, представлені в музеї, розповідають про організовану нашим земляком експедицію.

Великий розділ експозиції “Виповнення мрії Г.Я. Сєдова” присвячений сучасним науковим дослідженням по вивченню Півночі. Тут можна ознайомитись з матеріалами останніх  експедицій до полюсу. Формується філателістична колекція про експедицію до Північного полюса під керівництвом Сєдова, збираються матеріали, що стосуються теми “Північний полюс та його освоєння”.

Поповнюється музей і краєзнавчими матеріалами з історії селища Сєдова, рибацького промислу Новоазовського району.  Відвідувачі музею мають можливість побачити перші сторінки історії хутора Крива Коса (нині сел.Сєдово), побуту рибаків. Безперечно, великий інтерес представляють предмети інтер’єру селянської хати, знаряддя праці, одяг, що експонуються в спеціальній експозиції “Історія хутора Крива Коса”.

На сьогоднішній день формуються етнографічна колекція: керамічний посуд товариства М.С. Кузнєцова, вишивка, в’язання з приватних колекцій народних умільців, предмети побуту, нумізматика.

Історичний музей Г.Я. Сєдова став справжнім центром естетичного та художнього виховання молоді, духовного та творчого розвитку мешканців району, області. За період існування музею співробітниками було організовано біля 50 виставок. Робота з дітьми та молоддю сьогодні стала одним із пріоритетних напрямів в науково-просвітницькій діяльності музею. Налагоджені тісні контакти з педколективом та учнями Сєдовської загальноосвітньої школи. Цікаво проходять на базі музею уроки історії, української мови, географії, зустрічі із письменниками та мандрівниками."
Сайт наповнюється, тестується. Але, і це головне, працює!
Запрошуємо до Сєдово!
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", академік Міжнародної академії козацтва
Категория: Мои статьи | Добавил: sedovo (21.01.2008)
Просмотров: 1189 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 2
2 yates  
0
Рад был почитать.

1 Богдан  
0
Меткий выстрел — не попасть в человека.

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2025 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz