Музей Г.Сєдова

Главная | Регистрация | Вход
Четверг, 09.01.2025, 17:10
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Главная » Статьи » Мои статьи

Музей Івана Козловського в Інтернеті!

Музей Івана Козловського в Інтернеті!

Відбулася приємна подія – Мар‘янівський меморіальний музей-садиба Івана Семеновича Козловського, отримав власний сайт. Посприяла цьому творча група часопису «Музеї України».  http://maryanivka.do.am/  

Журналісти відвідали музей після потужного снігопаду, ледве пробившись крізь замети. Фотохудожник Сергій Камшилін зробив розкішну фотосесію. Матеріал розмістили в Інтернеті. Як виявилося, переважна більшість користувачів і гадки не мала про такий чудовий музей у Васильківському районі. Старенька хата під очеретом, свіже сіно, розкішний парк…

Директор музею Олександра Петрівна Босняк, спершу не могла зрозуміти, звідки така цікавість до закладу. Зконтактувала з редакцією, подякувала. Спільно вирішили зробити невеликий сайт-візитку, аби про музей знали у світі. Є результат.

Свого часу, часопис «Музеї України» втягнувся у війну за збереження музею. Як завжди, хотіли відібрати землю. Почався скандал. Музей помітили. Перевели в обласне підпорядкування, допомогли. Гарно спрацювало обласне управління культури…

Мар‘янівка розкинулася на берегах ріки Протока, яку перегородили греблями, створивши кілька ставків. Тут збереглися стародавні могили. Легендарний курган Переп‘ятиха, який згадано у літописах Київської Русі. 1846 року в селі проводили археологічні розкопки, де працював і Тарас Шевченко.

Всесвітню славу селу забезпечив видатний співак, Народний артист СРСР, лауреат різноманітних премій Іван Козловський.

Народився він 24 березня 1900 року. Батьки звернули увагу на дивний голос малого. У сім років відправили Івана до Києва. Вчився у церковній школі при Свято-Михайлівському монастирі. Співав у Софіївському соборі. Потім – сцена. Стрімка кар‘єра. Слава.

Востаннє Іван Козловський побував на батьківщині 1985 року. Пройшовся парком. Мовчав. Сумував… Завжди допомагав землякам. Селу.

Музей має два з половиною гектари землі. Розкішний парк з перехрестям алей. Як пише директор музею О.Бохняк, архітектори задумали парк у вигляді хреста у терновому вінку. Тут висажено багато мальв, яблунь, дубів, лип, туї, платанів… Парк плавно переходить у лугове різнотрав‘я аж до верб на березі… Літом тут краса неземна!

В експозиціях – фотографії, особисті речі, кіно матеріали, грамплатівки…

Слід звернути увагу на українську піч – це справжній шедевр! Багато рушників.

У цьому музеї варто побувати всім українцям. Зрозуміти свою історію. Побачити, як жили предки. За сто років світ стрімко змінився.

Саме в таких маленьких сільських музеях, якось примарно зупинився час. Переступаєш поріг, і опиняєшся в іншому часі. Цього ніколи не досягнуть великі столичні музеї. Подібні заклади слід всіляко підтримувати, рекламувати.

На Заході вже давно зрозуміли справжню ціну таких музеїв.

Поки що, слідами наших фотоекспедицій з С. Камшиліним, тихо пересуваються дипломати з Посольств розвинутих країн – такі поїздки дозволяють їм відчути нашу ментальність. Все частіше регіональні музеї відвідують звичайні сім‘ї з так званого середнього класу. Вихідними сідають в авто і мандрують. Від музею, до музею.

Тож, відкриваємо ще один маршрут – Мар‘янівка. Замовляйте екскурсії! У музеї завжди хтось є. Телефонуйте – (271)7-07-20, (067)958-21-44. Відчуйте Україну! Зрозумійте історію!

І ще одне. Мабуть для декого головне. Дуже цікавляться… Ні журнал, ні Сергій Камшилін, не отримали за свою роботу жодної копійки! Просто взяли і поїхали, сфотографували, написали, розмістили, зробили сайт на безкоштовному хостингу. До речі, до уваги музейників, у яких вічні проблеми і з мережею і з комп‘ютерами. Сайт музею-садиби І.Козловського, на 80% самостійно зробив мій десятилітній син Ростислав. За три години!  Сучасні технології дозволяють. Наш часопис готовий допомагати забутим суспільством сільським музеям. А от плачі великих закладів, розташованих у центрі міст, які мають все, що потрібно, ми вже категорично не розуміємо. Рухайтеся! Проявіть ініціативу! Порадами допоможемо…

 Творіть щось світле!  Для душі і від душі! Радимо спробувати робити добрі справи в першу чергу, для себе, для своїх близьких, для України. І не чекати за це якихось вигод. Якщо кожен, хоч раз на місяць зробить щось для України від душі – Україна переможе!

Вітаємо колектив музею-садиби Івана Козловського з виходом в Інтернет!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

Категория: Мои статьи | Добавил: sedovo (21.01.2008)
Просмотров: 1126 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2025 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz