Музей Г.Сєдова

Главная | Регистрация | Вход
Среда, 08.01.2025, 15:43
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Главная » Статьи » Мои статьи

Найменший музей світу дійсно у Києві!

Найменший музей світу дійсно у Києві!

Іноді статистика і неформальні рейтинги породжують сенсації. Та ще й міжнародного рівня! При тому, для фігурантів тих рейтингів, перемоги планетарного рівня виявляються повною несподіванкою. Так сталося з визнанням Музею плакату найменшим офіційно зареєстрованим музеєм світу!

Спершу ми не повірили. Перевірили і зрозуміли, що так, все сходиться - Музей плакату України рішуче потіснив Литву, ставши найменшим музеєм України, Європи і світу! Потрійна перемога, яка викликала великі роздуми про те, що з нею робити.

Отож, все почалося з банального дослідження до Міжнародного дня музеїв. Центр ОПАД спробував визначити найбільший та найменший музеї України. Судячи з усього, дослідники і самі здивувалися отриманим результатам.

"Найбільшим музеєм України прогнозовано визнали Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів). 130 га - найбільший скансен Європи. Тисячі квадратних метрів виставкових площ. Крім того,  можна стверджувати, що за сумісництвом території та внутрішніх площ, Нацмузей у Пирогові впевнено входить до десятки найбільших музеїв світу!

-А от НАЙМЕНШИМ серед офіційно зареєстрованих став Музей плакату України при журналі "Музеї України"! - повідомив директор центру ОПАД Сергій Пархоменко, - Зал лише 15 метрів, 82 експонати в експозиції (плакати). Більше того, то здаєтся і найменший музей ЄВРОПИ! І теж у Пирогові. Найменший у найбільшому.

-Навіть побіжний погляд на найменші офіційно зареєстровані музейні заклади світу, дав сенсаційний результат. Вважається, що найменшим є Музей "Баубляй". Створений у Литві у стовбурі гігантського дерева. Він мав всі ознаки найменшого зареєстрованого музею планети. - пояснив Сергій Пархоменко, - Однак, нині це ФІЛІЯ шауляйського музею "Аушри", тобто повноцінної самостійної реєстрації не має. І довкола залишків дубу звели прозоре приміщення площею десь 20 квадратних метрів, що автоматично перетворило залишки дерева з дуплом у експонат, поступившись українцям.

Виставкова площа Музею плакату - 15 метрів! То кімната в музеї Тернопільської садиби на території Нацмузею у Пирогові, що цілеспрямовано споруджувалася як музей!

$IMAGE3$-Я б рекомендував випустити спеціальну марку, монету, сувеніри! - порадив С.Пархоменко, - Повірте, здобути першість України складно, а тут перші і в Європі, і в світі! Такий успіх треба розвинути!"

Враховуючи, що така рекламна фішка, вірніше бренд, як "Найменший офіційний музей у світі, Європі та Україні", має надважливе значення для перенаправлення туристичних потоків, прийнаймні у Києві та маленькій Литві, ми вирішили поставитися до цого факту серйозно. Які підтвердження маємо.

Формально Музей плакату створено 11.11.11 року наказом редактора журналу "Музеї України". За кілька тижнів ми отримали офіційну державну реєстрацію, підтверджену відповідним рішенням. Музей плакату є повноцінним зареєстрованим закладом. З формальних ознак ми маємо сайт, сторінки у Фейсбуці і ВКонтакте. До речі, наша сторінка у Фейсбуці теж є стабільним лідером Європи за тенденцією розвитку. Відкрившись лише у грудні 2013 року, під час Майдану, ми отримали рекордну, як для музею добову аудиторію, що сягала 200 тисяч! За лайками ми теж у лідерах в Україні... Є сторінка у Вікіпедії.

Офіційними партнерами Музею плакату України є Національний музей-заповідник "Битва за Київ у 1943 році" (там відбулися наші стартові виставки) та Національний музей народної архітектури і побуту України в Пирогові, що і надав нам кімнату площею 15 квадратних метрів для виставки "Плакати Майдану". Інших площ чи землі МПУ не має!

Дійсно, всі формальні ознаки ми витримали. Музею 2,5 років, його існування і легалізація не викликають ніяких сумнівів, заклад відвідали тисячі людей. Наша виставкова зала дійсно має площу у 15 квадратних метра!

І детально про нашого головного конкурента: "Шилальский р-н, Пошкская ап., дер. Биётай

«Баубляй» — древнейший музей Литвы, созданный писателем Д. Пошкой в 1812 г. в стволе дуба. Этот дуб, произраставший на горе Вишняй в родных местах Д. Пошки, в имении Барджяй, насчитывал около тысячи лет.

Срезав часть ствола засыхавшего дуба, писатель перевез его в свою усадьбу, выдолбил внутри, покрыл соломенной крышей, вставил два окошечка, дверь и установил на высоком берегу Пелы. Здесь соорудил беседку размером 2x2 м, где поместил собранные им предметы старины: археологические находки, оружие, латы, коллекцию монет, библиотечку — около 200 книг, по стенам развесил портреты ученых, философов, поэтов, написал свои стихотворения на литовском и польском языках. Рядом был установлен и другой выдолбленный ствол большого дуба, который также сохранился до наших дней.

Об этом уникальном музее широко писала печать того времени, им интересовались ученые и деятели культуры. «Баубляй» увековечен в поэме А. Мицкевича «Пан Тадеуш», После смерти Пошки о «Баубляй» никто всерьез не заботился, многие экспонаты исчезли в Первую мировую войну. В 1930 г. по инициативе общественности они были накрыты дощатым куполом.

В 1956 г. «Баубляй» были консервированы, в 1967 г.— повторно на средства фонда Охраны памятников. Над ними установлены защитные сооружения (арх. Н. Лагунавичене, В. Габрюнас)."

Хитрі литовці, аби утримати рекорд, мудро забувают вказати, що Баубляй є філією:

 

Шилальский музей им. Владаса Статкявичюса
Адрес: S. Gaudėšiaus g. 4, Šilalė (ул. С. Гаудешяус 4, г. Шилале).
Тел./Факс +370 449 51 572.
Моб. тел. +370 685 27 768.
Эл. почта silale.muziejus[at]gmail.com
www.silalesmuziejus.lt
Часы работы: с понедельника до пятницы с 8:00 до 12:00; с 12:45 до 17:00.
Подразделения:
Клеть-музей Казимераса Яунюса
Адрес: Lembo kaimas, LT-75341, Kvėdarnos seniūnija, Šilalės rajonas (дер. Лямбас, Кведарнская сенюния, Шилальский район).
Тел. +370 449 51 572.
Часы работы: с понедельника до пятницы с 8:00 до 12:00.
Музей «Баубляй» Дионизаса Пошки
Адрес: Bijotai, LT-75011 Šilalės rajonas (дер. Биётай, г. Шилале).
Тел. +370 449 51 572.
Моб. тел.: +370 614 56 223, +370 685 27 768.
Эл. почта: baubliu.muziejus[at]gmail.com
Часы работы: С апреля 1 до октября 31: с понедельникa до воскресенья с 9 до 18. В четверг с 9 до 16.45. С ноября 1 до марта 31: с вторника до пятницы c 8 до 17. В субботу с 8 до 15.45.
http://www.muziejai.lt/D_bazes/Muziejai_DB/Savivaldybes_muziejai.ru.asp?skdr=132
Отаке несподіване розслідування вийшло. Які висновки?
Два експонати структурного підрозділу Шилальського музею, накриті захисними спорудами, що не мають окремої реєстрації, а значить статусу музею, не можуть вважатися НАЙМЕНШИМ офіційно зареєстрованим музеєм як Європи, так і світу!
Таким чином, ця заманушна курйозна туристична фішка на цілком законних підставах переходить до Музею плакату України при журналі "Музеї України", чий виставковий зал має площу у 15 квадратних метрів! Що є рекордом для офіційно зареєстрованих музеїв України, Європи і світу!
З чим всіх українців і вітаємо!
Аби затвердити досягнення, на базі нашого офіційного постеру, створеного видатною українською художницею А.Колос, буде випущена поштова марка. Або марка буде випущена на основі плакату фотохудожниці Катерини Крючкової... Можливо, зробимо і колекційну монету.
Найближчим часом зробимо плакат "Музей плакату України - найменший офіційно зареєстрований музей Європи і світу".
Уже пограємося заради такого рекорду у формальності...
Фактично, ми сприймаємо все це як прикол, який, між іншим, може суттєво вплинути на перерозподіл туристичних потоків у Європі. Ну, в Києві, так точно... Значить, спектакль вартий гри!
Віктор Тригуб, директор Музею плакату, редактор журналу "Музеї України"
Категория: Мои статьи | Добавил: vik (03.06.2014)
Просмотров: 1290 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2025 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz