Музей Г.Сєдова

Главная | Регистрация | Вход
Четверг, 09.01.2025, 17:22
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [102]
Главная » Статьи » Мои статьи

Сенсації Майстра Пінзеля

Сенсації Майстра Пінзеля

Про Пінзеля багато говорять, але дуже мало знають і розуміють. Між тим, масштаб цього Творця – планетарний! Його життя практично не вивчене, а довкола скульптур відбулося чимало детективів. Ми давно і багато писали про Майстра. Нарешті, випала унікальна нагода побачити все на власні очі. В Українському домі розпочалася унікальна виставка. Спецбригада часопису «Музеї України» оперативно вирушила на пошуки сенсацій. І ми їх знайшли!

Про неназваних фігурантів міжнародних антикварних оборудок, якими було заповнено зал, говорити не будемо. Якщо люди вкладають кошти у мистецтво, везуть його в Україну і навіть виставляють для огляду – це добре. Як виявилося, більшість багатих людей, що колекціонують мистецтво, є постійними читачами сайту і журналу «Музеї України»…

Вдалося поспілкуватися з аксакалом музейної справи України, Героєм України Борисом Возницьким. До речі, вже членом редколегії нашого часопису… Не дивуйтеся, говорили про Мазепу. Пан Борис, який часто бував у запасниках Ермітажу та інших російських музеїв, підтвердив існування НЕРОЗПАКОВАНИХ ящиків з матеріалами «Мазепинского дела»! Більше того, бачив їх особисто! Сказав що їх дуже багато. Ми стверджуємо – 234! Бачив і шаблю Мазепи (без голови козака на руків‘ї), прапори та інші речі запорожців. Отримано свідчення ще одного очевидця збереження неймовірних цінностей українського народу в російських музеях. Все відбулося у присутності багатьох журналістів. Пізніше, спробуємо продовжити тему, зрозуміло, у рамках, які не зашкодять… Згадали і про портрет Мазепи, знайдений у США…

Українські журналісти, музейники і американські козаки спрацювали блискуче! Тепер – черга влади. Тут і починаються проблеми.

Підкреслимо, в Українському домі розгорнуто кілька унікальних виставок. Крім Пінзеля є Роден, Архипенко, інші митці. Дуже рекомендуємо відвідати! Приведіть дітей! Добре слово треба сказати на адресу голови спостережної ради компанії «Кредо-Класик» Ігоря Воронова, який виставив Родена. Але, то окрема історія… Треба гарно відзначити керівництво Українського дому за організацію подібних заходів!

Молодці! Привернули увагу, створили ажіотаж.

І ще раз про Йоанна Георга Пінзеля.

Вік його скульптур нараховує понад триста років, а саме ім‘я геніального скульптора вигулькнуло із забуття лише сто років тому, коли підняли архіви собору святого Юра.

Сьогодні одним із видатних сучасних дослідників Пінзеля вважається Герой України, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький. Саме він назвав його слов’янським Мікеланджелом...

 47 років праці Возницький присвятив тому, аби зібрати і зберегти роботи  Пінзеля. Разом з Вірою Стецько рятували шедеври серед сміття, у закинутих костелах. Через недбалість і невігластво чимало скульптур було знищено. Музейникам навіть довелося бачити, як різали безцінні екземпляри на дрова. Тоді змогли вихопили 18 скульптур.

Більшість дерев‘яних скульптур було знищено в радянські часи, а ще багато фігур вивезено за кордон, які осіли в приватних колекціях.

Біографію Пінзеля ще й досі мало вивчили. Навіть справжнє ім‘я невідоме. Це може бути й Пільц, й Пільце,й Пільзе, й Пільзнов. В історії він залишився як Пінзель. І, як визнають мистецтвознавці, саме на теренах України став Майстром...

Пінзель творив небувалі речі, яких не мала жодна школа Європи.

Найбільша колекція творів Пінзеля знаходиться у Львівській галереї мистецтв. У постійній експозиції виставлено 30 фігур. У сховищах близько двох з половиною тисяч.

Пошуки тривають.

На  скульптурі Пінзеля «Алегорія Мужності» знайдено невідоме обличчя. Його випадково знайшла Віра Стецько, завідувачка відділу науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Борис Возницький розповів чимало цікавого. Навіть, провів для журналістів екскурсію. Чекаємо сенсаційні матеріали колег.

А тим часом, кращий музейний фотограф України і більд-редактор часопису «Музеї України» Сергій Камшилін, проник на виставку і здійснив потужну фото сесію скульптур Майстра. Пізніше дуже заважали оператори, фотографи-любителі, але Сергій ще раз блискуче продемонстрував свій високий професіоналізм. Фотогалерея робіт Пінзеля є! Закликаємо колег виставити і свої роботи! Людям це потрібно. Є суспільний інтерес. Мало світлин і матеріалів… Насолоджуйтеся! Книга про Майстра з світлинами, коштує 200 грн…

А керівництво журналу «Музеї України» встигло дати інтерн‘ю каналу 1+1 про серію пограбувань і підмін в музеях (орієнтовний ефір у неділю о 19-30). Знову згадували Умань, Кмитів… Провели робочі зустрічі з директорами НІЕЗ «Переяслав», Вишгородського заповідника, музею Г.Кочура, друзями-журналістами, політиками...

Виставка продовжується! Завітайте неодмінно!

Пощастило Львів‘янам – можуть бачити це чудо постійно!

Віктор Тригуб, Наталка Іванченко, фото Сергія Камшиліна, журнал "Музеї України"

 


 

 

  

  

  

  

  

  

  


  


  

  


 

  


  

  

Категория: Мои статьи | Добавил: sedovo (09.03.2008)
Просмотров: 1453 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1 умка  
0
3аниматься ерундой хуже, чем ничего не делать.

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2025 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz